Harmonogram ÚLŠ 2017

Rádi víte, do čeho jdete? Projděte si jednotlivé programy, které se budou na ÚLŠ 2017 konat.

Stáhněte si Harmonogram ÚLŠ 2017 [PDF 99 Kb].

Rozhodovací témata

V sobotu dopoledne budou v rámci zahájení ÚLŠ všechna rozhodovací témata představena. Během dne proběhne řešení problematiky jednotlivých témat v rámci diskuzních skupin a v večer proběhne hlasování o výstupech.

Vzdělávání dospělých nováčků

Máme v Junáku vytvářet specifické podmínky pro dospělé nováčky? Jak by taková forma vzdělávání mohla vypadat? Podklady

Revize Vůdcovské zkoušky

Stávající vůdcovská zkouška má již za sebou osm let a je na čase její revize. Podklady

Absolvetské šátky

Mají mít absolventské šátky kvalifikačních akcí místo v chystaném novém systému krojových šátků?“ Podklady

Vzdělávací programy

Na poslední chvíli jsme bohužel nuceni zrušit program Individualizace na kurzu. Místo něj proběhne program Dramaturgie s Pampe.

Psychická bezpečnost I

Sobota 15:15 – 17:15

Také se vám někdy program takříkajíc rozložil? Rámec, téma nebo atmosféra programu u někoho brnkla na citlivou strunu a bylo potřeba takovou situaci vyřešit, ošetřit? Věděli jste jak na to? Řešíte předcházení vzniku takových situací v týmu’?

Lektorka: Petra Vacková (instruktorka, koučka, skupinová psychoterapeutka)

Psychická bezpečnost II

Sobota 15:15 – 17:15

Pojďme se společně podívat na krizi na kurzu z různých úhlů pohledu. Dotkneme se jejích spouštěčů a časových ohraničení. Jak o krizi přemýšlet, co dělat a podíváme se i na potřeby účastníků krize.

Lektork: Tom Kozel

Dramaturgie

//Anotace bude doplněna

Lektor: Pampa

Řešení konfliktů uvnitř týmu

Sobota 15:15 – 17:15

Jaké konflikty v týmu nejčastěji vznikají a jak jim předcházet. Dynamika konfliktu a vhodné metody k řešení. Co s emocemi? Kdy je konflikt skutečně vyřešen?

Lektor: Žaneta Vítů – Černoška (advokátka, mediátorka, instruktorka MUŠKY)

Hodnocení kvality

Neděle 9:00 – 9:30

V programu se podíváme na to, jak funguje celostátní projekt Hodnocení kvality a jaká specifika v něm mají vzdělávací akce. K čemu je HK dobré a jak jej používat, aby bylo přínosem pro naši činnost

Lektor: Ludmila Hobzová – Lída

Střediskové minimum

Neděle 9:00 – 9:30

Nově vzniklá kvalifikace má za sebou první čtyři pilotní kurzy. Pracovní skupina se proto nyní věnuje úpravě kompetenčního profilu, požadavkům na lektorské týmy a možnostem nadstavbových kurzů.

Přijďte se seznámit s aktuálním vývojem a děním kolem vzdělávání vedoucích organizačních jednotek a zjistit, jak se můžete sami zapojit.

Lektor: Bořek Slunéčko

Kuchařka začínajícím kurzům

Neděle 9:00 – 9:30

Odbor pro vzdělávání má v plánu připravit „kuchařku“ pro začínající kurzy. Tedy metodiku, která má poradit a pomoci začínajícímu či nezkušenému týmu, jak „udělat kurz“ po všech možných stránkách. Jaký si vybrat typ kurzu a proč, jaká může být jeho struktura, jaké cíle, kde sehnat informace a příklady dobré praxe. apod.

Přijďte nám říci, co by podle vás v kuchařce určitě mělo být a jak by měla vypadat. Přijďte se zapojit a pomoci nám!
Lektor: Michal Peroutka – Pérák

Host ÚLŠ – Jan Šolc – Kol

Neděle 11:15 – 12:45

PhDr. Jan Šolc – skautským jménem Kol. Vysokoškolský učitel, občanský aktivista a českosloveký politik. V 90. letech působil jako poradce prezidenta republiky Václava Havla. Je jedním ze zakladatelů Etického fóra České republiky.

Téma: Člověk hledá smysl

Jak se učí na ZŠ Livingston

Pátek 20:15

Přijďte se dozvědět o škole, která láká rodiče a děti na heslo: „Konečně škola, do jaké byste sami rádi chodili“.

Dozvíme se něco o škole, která se rozhodla vystoupit z řady obyčejných základních škol.

Lektor: Veverka

Síťovací programy

Programy zaměřené na sdílení zkušeností letos vychází od vzdělavatelů. Děkujeme všem, kteří nám náměty poslali přes náš formulář, řekli na nějakém ze setkání „Spolupráce mezi kurzy“ nebo nám je zaslali přímo mailem. Vaše témata zařadíme buď přímo do programu nebo na ně bude prostor formou coffee breaků.

Jisté zatím je, že v sobotu po obědě a v neděli ráno poběží několik „diskuzních skupin“. Témata si budeš moc vybrat přímo na ULŠ. Věříme, že se dokážeme společně inspirovat a posouvat skautské vzdělávání. Máš nějaký nápad na téma, které by zajímalo tebe nebo váš kurz? Např. rituály na kurzu, propagace kurzu, role symbolického rámce na kurzu, hospodaření s financemi apod. Napiš nám jej do přihlášky nebo na uls@skaut.cz.

Dále připomeneme a představíme nástroje na podporu spolupráce mezi kurzy a uděláme sondu do jednotlivých kurzů, aby výchovní zpravodajové a vzdělavatelé mohli co nejlépe spojit očekávání budoucích frekventantů se specifiky jednotlivých kurzů. K tomu prosíme vyslance kurzů, aby pečlivě vyplnili přihlášku.

[/su_row]

Zábava a bonusy

Po loňském úspěchu i letos plánujeme zrealizovat několik programů, které nám víkend zpříjemní. Většinu z nich chceme zajistit formou „outsourcingu