Témata ÚLŠ 2017

Každou ÚLŠ provází několik hlavních „rozhodovacích“ témat. Uvozovky znamenají, že ne všechna témata jsou skutečně nějakými rozhodnutími. Úkolem některých může být otevření dosud neřešené problematiky či připomínkování některého z procesů ve skautském vzdělávání.

Každé téma má svou barvu. Rozlišíte je tak snadno v podkladech, harmonogramu i přímo v Livingstonu.

Vyslanci kurzů

Na ÚLŠ 2017 může přijet libovolný počet zástupců každého kurzu. Dva z každého kurzu se navíc mohou zapojit do hlasování o rozhodovacích tématech.

Hlasující musí mít IK nebo OČK, je nutná praxe alespoň 3 roky (není třeba mít celé tři roky OČK nebo IK), zkušenost se dvěmi různými vzdělávacími akcemi (i účastnická) a být aktivní instruktor z let 2015 – 2017.

V případě nesplnění podmínek nabízíme možnost individuálního řešení (pište na uls@skaut.cz).

Podklady

Téma 1 - Vzdělávání dospělých nováčků
S růstem organizace roste i zájem o skauting z řad dospělých bez předchozí skautské zkušenosti. S tím se otevírá otázka, zda a jak je třeba upravit pro ně nabídku a obsah vzdělávání.

Na ULŠ: Chceme se společně diskutovat nad otázkami a návrhy, jak s problematikou naložit.

Očekávaný výstup: Připomínky a podněty k dalšímu zpracování. Neočekáváme závazné závěry.
Garant tématu: Bára Tichavová – Rozárka

Celé podklady ke stažení: Dokument k tisku [PDF 355Kb]
Téma 2 - Revize Vůdcovské zkoušky

Stávající obsah vůdcovské zkoušky používáme nyní cca 8 let a je na čase zhodnotit jeho relevanci vzhledem k aktuálním potřebám organizace, vedoucích oddílů, společnosti apod.

Na ÚLŠ 2016 bylo téma otevřeno, vytvořeno zadání a vznikla pracovní skupina, která vytvořila pracovní verzi revidované VZ.

Na ÚLŠ 2017: Chceme diskutovat návrh pracovní skupiny, uzavřít prepilotní revize a pracovat na nasmlouvání pilotních kurzů pro rok 2018.

Na ÚLŠ 2018 by měly být pilotáže zhodnoceny, uzavřeny a postoupeny NJ k projednání a schválení.

Garant tématu: Barbora Pelclová – Brčko

Celé podklady ke stažení: Barevná prezentace [PDF 340Kb], Prezentace k tisku [PDF 416 Kb]

Téma 3 - Absolvetské šátky

Mají mít absolventské šátky kvalifikačních akcí místo v chystaném novém systému krojových šátků?

Řeč bude o budoucnosti absolventských šátků v chystané změně krojového řádu. ÚLŠ dostane příležitost vyjádřit se k záměrům ústředních orgánů.

Garant tématu: Petr Vaněk – Permi

Celé podklady ke stažení: Dokument [PDF 290Kb]

Máš chuť na nějakém tématu chuť spolupracovat již před ÚLŠ? Napiš na uls@skaut.cz